Soylu: Almanya’dan daha iyi tank yaptık, ohhhh

AK Parti İstanbul Milletvekili adayı ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, İstanbul Sarıyer partisinin düzenlediği aktifliğe katıldı.

Burada yaptığı konuşmada Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın millete her gün yeni bir müjde verdiğini söyleyen Soylu, “O müjde verdikçe de Kılıçdaroğlu’nun başı dönüyor. ‘Biz emekliye 7 bin 500 lira vereceğiz.’ dediğimiz vakit Kılıçdaroğlu, ‘Ben 15 bin lira vereceğim.’ dedi, gerçek mu? Lakin ‘Biz terörü bitireceğiz.’ dediğimiz vakit ağzını bıçak açmıyor. Biz Togg arabasını yaptık. Mübarek sende de ki ‘Ben de uçak yapacağım. Ben iki tane Togg arabası yapacağım.’ Onun gelişmeye yönelik rastgele bir şeyi yok” diye konuştu.

Altay Tankı’nı hatırlatan Süleyman Soylu şöyle devam etti: “Bugün de Allah’a hamdolsun Tayyip Erdoğan artık açacak, Almanya’dan daha düzgün tank yaptık. Artık ne vakti? Oh çekmek vakti, değil mi? Ooooh. Makus komşu insanı mal sahibi yapar, hakikat mu? Bizi mal sahibi yaptılar… Bugün tank işi kıymetli bir iştir. Yıllardan beri biz bunu yapmak istedik. Birinci evvel motorunu kestiler, ‘Vermeyiz.’ dediler. Birtakım kesimlerini kestiler, ‘Vermeyiz.’ dediler. Artık yerli ve ulusal -Allah’a hamdolsun- tankımızı yapıyoruz.” (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir