Starfield’ın detayları paylaşıldı: Asteroit kuşağından geçiş yapılacak

Xbox Showcase 2023’te fragmanı yayımlanan Starfield’ın geliştirici yöneticisi Todd Howard, oyun hakkında daha fazla bilgi paylaştı.

Howard, “Starfield’da 1000 gezegen olacak ve bunların yalnızca yüzde 10’luk kısmında hayat olacak. Birtakım gezegenlerde gelişmiş hayatlar olurken, kimilerinde ise ilkel ömürler ile karşılaşacaksınız.” dedi.

JETPACK OLACAK

Gezegenlerde kyllanmak için kara araçlarının olmayacağını belirten Howard, Jetpack ile istenilen her yere gidilebileceğini lakin oyuna sonradan gelebilecek ek paketler ile kara araçlarının oyuna dahil edileceğini söz etti.

YERÇEKİMİ FAKTÖRÜ

Her gezegende yer çekiminde farklılıklar olacağını belirten Howard, yerçekimi az olan bir gezegende daha yükseğe zıplamanın mümkün olacağını böylece yüksek yerlere daha kolay çıkılabileceğini belirtti. Ayrıyeten yerçekiminin tesiri çatışmalarda da görülecek.

ASTEROİT JENERASYONUNDAN GEÇİŞ YAPILACAK

Gezegenler ortası seyahatlerde asteroit jenerasyonu üzere yerlerden geçileceği ve oyuncuların kara deliğe yaklaştıklarına tesirlerinin hissedilebileceği belirtiliyor.

“EN SEVDİĞİM OYUN MÜZİĞİ OLABİLİR”

Oyunun müziklerinden bahseden Howad, “Inon Zur’un orada yaptığı iş inanılmaz. Starfield müziğinin harika olduğunu düşünüyorum, en sevdiğim oyun müziği olabilir.

ÇALINAN GEMİLER ÖZELLEŞTİRİLEBİLECEK

Howard, oyuncuların diğerlerinden çaldıkları gemileri özelleştirebileceğini, fakat bunun kredi gerektiren bir süreç olduğunu ve kaydedilmesi gerektiğini belirtti. Oyunun ileri safhalarındaki oyncular için gemi inşa sisteminin tasarlandığını söz eden Howard, Mevcut gemi inşa seçeneklerinin birçoklarının kıymetli olacağını duyurdu.

MODCULARIN CENNETİ

Mod takviyesinden ve topluluğun neler yapabileceğinden bahseden Howard, Starfield oyununun modcuların cenneti olacağını tez ediyor.

STARFIELD NE VAKİT ÇIKACAK?

Starfield’ın Xbox ve Windows PC için 6 Eylül 2023’te çıkış yapması planlanıyor. Lakin erken erişim isteyen herkes Premium sürümü satın alıp 1 Eylül 2023 prestijiyle oyunu oynayabilecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir